מאגר הרצאות

משבר האקלים: ההזדמנות הישראלית | ד"ר יונתן אייקנבאום 

 Greenpeace Israel

משבר האקלים מהווה עבור העולם כולו סכנה קיומית ומאיים על מרקם החיים ועל כל מרכיביו, על הבריאות, על הכלכלה, על החברה ואפילו על היציבות הביטחונית.

המזרח התיכון בו אנו נמצאים הוא אזור רגיש במיוחד למגמות של שינוי אקלים ועלול להפוך למקום מאוד קשה למחייה. אך יחד עם זאת, משבר האקלים מכיל הזדמנויות רבות לעולם טוב יותר ועבור ישראל האפשרות להיות בין המובילות בעולם במעבר לאנרגיות מתחדשות.

ד"ר יונתן אייקנבאום הוגה ופעיל סביבתי, דוקטור למדע האוניברסיטה מאונ' בר אילן, מומחה לתחומים של פוליטיקה סביבתית והגות סביבתית יהודית, מנהל את ארגון הסביבה גרינפיס ישראל ובמסגרת זו הוביל שורה של מאבקים בתחום של אנרגיה, פלסטיק ויערות.

יונתן שותף להישג המופלא בו הוחלט על הורדה של חסמים בתחום של אנרגיה סולארית וסגירת התחנה הפחמית בחדרה.

אדריכלות ירוקה | קיימות במרחב הבנוי | אלון רוזנברג- עיצוב פנים אקולוגי

בהרצאה נדבר על "בניה ירוקה", עיצוב פנים טבעי ועל חומרים טבעיים בעולם הבניה והחיבור אל עולם הטבע.

אלון יסביר על הבסיס המדעי להכנסה של בעלי חיים וצמחים למרחב החיים העירוני, ממש לתוך חדרי השינה.

כיצד משתלב, עולם המדע עם עולם החיים האלטרנטיבי הטבעי והקסם ששוזר אותם יחד.

בונוס! אלון יציב את אב הטיפוס ל"בתי דירות" (בנייה רוויה) ברוח הקיימות - איך בניין הופך לפלטפורמה לשיתופי פעולה בין בני אדם, מבסס את הביטוי עצמי ומביא להתפתחות אישית.

אלון רוזנברג מומחה בתחום הבניה האקולוגית ותכנון ברוח הקיימות. אלון היה חבר בתכנון מבנים מגוונים אקלימים, ואקולוגיים בחלקים שונים של הארץ ובנוסף מלמד עיצוב פנים אקולוגי ותכנון במגוון מוסדות.

חבר בקהילה העירונית בחריש שם מקדם את האב טיפוס היחודי לבנייה ברוח הקיימות, אותו פיתח.

בוסתנאות מסורתית ושימור עצי מורשת | עמית פומפן | משתלת ילקוט הרועים

בוסתני המורשת הם יערות המאכל המקומיים של אזורנו מזה אלפי שנים. בהם, ניתן למצוא, עד היום, זני מורשת מקומיים וידע חקלאי מדהים המאפשרים שגשוג, פוריות ושפע בתנאים האקלים הים תיכוני. וכל זה, ללא תלות בתשומות מי-השקייה, דשנים מרובים ואנרגיה פוסילית.

על המנחה-

עמית מתגורר בצבעון, מזה שנים עוסק בחקלאות בת-קיימא, לומד וחוקר את עולם הבוסתנאות המסורתית לעומקו ועל שלל היבטיו, בדרך עצמאית, ותוך מפגש עם מגדלים מקומיים.

חיים ללא פלסטיק וצריכה חכמה | קרן תמרי- מגמה ירוקה

ישראל היא הצורכת מספר 2 בעולם של פלסטיק חד פעמי פר נפש. העובדה הזו מזעזעת וחייבת להשתנות! פלסטיק חד פעמי הוא המצאת המאה שתזהם את כדור הארץ להרבה דורות קדימה.

עלינו לשנות את הרגלנו ולהוציא את הפלסטיק החד פעמי מחיינו. בהרצאה הזו תלמדו על הנזקים של פלסטיק חד״פ ופתרונות פשוטות שתוכלו ליישם ברגע שנסיים את ההרצאה כמובן שגם נדבר על צרכנות מוגזמות ועל ההשפעות של תעשיית האופנה על חיינו.

קרן היא אקטיביסטית לזכויות בעלי חיים וסביבה. היא עובדת כמנהלת פרויקטים בעמותת אנימלס וייסדה את תא פלסטיק, תל אביב במגמה ירוקה ואת הקואליציה למניעת זיהום הפלסטיק בישראל.

יערנות מאכל | יובל לייבוביץ'- ReForest

בהרצאה יובל ידבר על חקלאות מתחדשת ויערנות מאכל כפרקטיקות לתכנון ופיתוח שטחים פתוחים, משקים יצרניים ושטחים ציבוריים פתוחים באזורים אורבנים.

יובל לייבוביץ, BSc אקולוגיה, שותף מייסד בחברת ReForest. בעשור האחרון עוסק בתכנון ופיתוח יערות מאכל ומשקים חקלאיים, מרצה במכללת תל חי ללימודי תעודת הסמכה בפרמקלצ'ר.

אדמאמא- הרעיון, החזון, הביצוע והסגירה | גור רותם- אגרונום ואקולוג.

 בהרצאה נדבר על האמת הביולוגית- על היותנו חלק מהביוספרה. על איך חשבנו ומה עשינו באדמאמא, משק אקולוגי ייחודי שפעל בשנים 2000-2015.

גור הוא המייסד של אדמאמא , אחת הקהילות האקולוגיות הראשונות והמוצלחות בארץ

מקום ללמוד איך יוצרים קהילה בצורה בריאה מתוך הניסיון של האיש המקסים הזה .

למה זה חשוב ? האם זה אפשרי ? איך מתחילים ? מה הקשיים שנתקל בהם ? מה החסרונות ? ועוד.

להתעורר נכון  | שיח פנימי על קיימות עם עופר שניידר

מוזיקאי, איש חינוך ופרמאקאלצ'ר, ב-15 השנים האחרונות לומד ומחבר את חכמת היהדות הפנימית, עם נושאים יסודיים באקולוגיה וחברה מתוך תורת החיים המקומית שלנו כפי שמשתקפת בכתבי הרב אשלג. במפגש נתבונן בסיבות השורשיות המפעילים תהליכים גלובליים בסביבת החיים

ועל כלים לרכישת נקודת מבט חיובית ומעשית לגבי המציאות המשתנה במהירות.

קול התור - עופר שניידר

הרצאה בנושא פסולת | איתי מעמותת ״אדמתי״

 פסולת, אשפה או זבל הם חומרים ומוצרים בלתי רצויים או בלתי שימושיים. המונח סובייקטיבי מכיוון שפסולת עבור האחד אינה בהכרח פסולת עבור האחר. נהוג למיין את הפסולת על פי מצב צבירתה לפסולת נוזלית, פסולת גזית ופסולת מוצקה. על פי רוב המונח "פסולת" מתייחס לפסולת מוצקה.

עמותת אדמתי קמה מתוך רצון להגן על הזכויות של מושבים, קיבוצים ויישובים אחרים באדמה.

עמותת אדמתי קמה מתוך רצון להגן על הזכויות האזרחיות וקנייניות של מושבים, קיבוצים ויישובים אחרים באדמה.

Original copy.png

Contact Us

Email greentribeisrael@gmail.com

Facebook @Greentribeisrael